GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Alemdar’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Çanakkale; birlikteliğin, kahramanlığın, kardeşliğin, fedakarlığın taçlandığı ve tarihe not olarak düşüldüğü yerdir” dedi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Çanakkale destanının 108. yıldönümü sebebiyle yayınladığı mesajda, 18 Mart’ın, kahramanlık denilince akıllara gelen nadir anlardan biri olduğunu ifade ederek “Bize bu vatanı, şehitliği kendisine verilecek en büyük şeref madalyası olarak gören ve Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz hediye etmiştir.” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin, dünyaya karşı yazılan en büyük destan olduğunu vurgulayan Yusuf Alemdar, “Çanakkale; birlikteliğin, kahramanlığın, kardeşliğin, fedakarlığın taçlandığı ve tarihe not olarak düşüldüğü yerdir. Biz bu ruhla, bu anlayış ve birliktelikle, geçmişimize sahip çıkarak geleceğimizi planlamaya devam edeceğiz. Çanakkale ruhunu yaşattığımız sürece hiçbir güç bize galip gelemeyecektir. Bu vesileyle Çanakkale Destanı’nın 108. Yılında, tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın