GÜNDEMGÜNCEL

Başkan Alemdar Depremzedeleri ziyaret etti

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, 10 ilde birden yıkıma sebep olan 7.7 ve 7.5lik depremlerin ardından Serdivan’a gelen ve Kemalpaşa, Bahçelievler, Yazlık ve Beşköprü Mahallelerine yerleşen depremzedeleri ziyaret etti.

Depreme Hatay ve Malatya’da yakalanan depremzedeler ile bir süre sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Alemdar, depremzede çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Yaraları Birlikte Saracağız

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Alemdar: “Tüm Türkiye’nin yüreğini yakan deprem felaketinin ardından şehrimize gelmeye başlayan depremzedelerimizden Serdivan’a ulaşan vatandaşlarımıza ziyarette bulunduk. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi ileterek sohbet ettik. Bizler millet olarak zor zamanlarda millet olmanın ve dayanışmanın bilincinde olan insanlarız. Depremi daha önce yaşamış bir şehir olarak kendilerini çok iyi anlıyoruz ve inşallah bu süreç boyunca ilçemizde ağırlayacağımız depremzedelerimize Serdivan Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Devlet ve Millet El Ele

Deprem sonrası Türk milletinin kenetlendiğini belirten Başkan Alemdar “Belediye olarak düzenlediğimiz yardım kampanyasına vatandaşlarımızın büyük bir ilgisi oldu ve binlerce yardım malzemesini deprem bölgesine kısa bir sürede sevk ettik. Daha sonra ise depremin etkilerini yerinde müşahede etmek adına depremden etkilenen Adıyaman’a gitme fırsatımız oldu. Bizler büyük bir milletiz. Allaha şükür güçlü bir devlete ve büyük bir millete sahibiz. Yaralarımızı en kısa sürede saracağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Devletimiz depremden etkilenen vatandaşlarımız için gereken her şeyi yapıyor. Bizde Serdivan Belediyesi olarak şehrimize gelen depremzedelerimiz için elimizden gelen her türlü yardımda bulunacağız. Bu vesile ile ilk günden beri deprem bölgesine yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın