GÜNDEMGÜNCEL

Arifiye Mezunlarından Vefa örneği

Türkiye’nin hemen her şehrinden öğrencilerin okuduğu Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının aradan geçen uzun yıllara rağmen sürdürdükleri birlik ve beraberlikleri büyük takdir topluyor.

Her fırsatta bir araya gelmeye özen gösteren Arifiye Mezunları birbirlerinin mutlu günlerinde olduğu gibi acı günlerinde de yanında yer alarak güzel bir vefa örneği sergiliyorlar.

Geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden Gül Aygün’ü evinde ziyaret eden Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunlarından bir grup Rahmetli Yaşar Aygün’ün okuma mevlidine katılarak mezun kardeşlerinin acısını paylaştılar.

Bu taziye ziyaretinin ardından hafta sonunda Arifiye’de buluşma günü düzenleyen 1988 yılı mezunları da aynı okulda okudukları Gül Aygün’le bir araya gelerek başsağlığı dileğinde bulundular.

Arifiye mezunlar buluşmalarının organizasyonunda aktif görev alan 1992 yılı mezunu Gül Aygün 24 Şubat’ta babasını Rize’de toprağa verdikten sonra geldiği Arifiye’deki evinde mezun ağabeylerinin taziye ziyaretlerinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Bu ziyaretlerin acısını hafiflettiğini dile getiren Gül Aygün sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayımladı. Gül Aygün mesajında; “Merhaba sayfa dostlarım. Babamın vefatı dolayısıyla taziye ziyaretimize gelen Arifiye Öğretmen Lisesi mezunu büyüklerime, arkadaşlarıma, kardeşlerime ve tüm sevenlerimize acı günümüzde bizi yalnız bırakmadıkları için şahsım ve ailem adına şükranlarımızı sunuyorum. Cumartesi günü 88 Arifiye mezunları buluşma günü yapmışlar. Sonra Arifiye Cevizli Bahçe’ye geldiler beni de aradılar. Taziye ziyaretinde bulundular. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum. Bir kez daha ne çok sevildiğimi anladım. Yüreğinize sağlık. Her şey gönlünüzce olsun. Yüreğinize acı değmesin. Hep mutlu olun.” diye yazdı.

Bir cevap yazın