KÜLTÜR SANAT

Arifiye Mezunları Geleneksel İftarda Osmaneli’nde Buluştu

Çeşitli dönemlerde Arifiye Öğretmen Lisesinde 6 yıl yatılı okuyan Arifiye mezunlarının 19. Geleneksel İftar Programı Bilecik İline bağlı Osmaneli İlçesinde yapıldı.

Mezunlardan Muammer Genç, İsmail Kardaş ve Hasan Kuru’nun organizasyonunu üstlendiği, Osmaneli Belediyesi Prof. Dr. Yunus Söylet İçmeler Tesislerinde gerçekleştirilen iftara; Bursa, Eskişehir, Bilecik, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Ankara ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden 300 dolayında mezun katıldı.

Arifiye Öğretmen Lisesi 1987 mezunu Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, SAÜ Öğretim Üyesi ve TRT Spor yorumcusu 1990 mezunu Erdal Hoş ile 40 yıldır düzenlenen Arifiye Buluşmalarının öncülerinden Alirıza Acartürk, Cengiz Albayrak, Erol Afşar, İsmail Yaman, Güney Çatalbaş gibi her biri mesleklerinde başarılı görevlerde bulunan mezunların katıldığı iftar programına Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin örnek ev sahipliği yaptı. Arifiye mezunlarını ilçelerinde misafir etmekten onur duyduklarını ifade eden Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 2009 yılında vefat eden babası Fahri Şahin’in de Arifiye Köy Enstitüsü mezunu öğretmen olduğunu belirtti.

Şifalı sularıyla tanınan Osmaneli Belediyesi İçmeler Tesislerinde düzenlenen iftar programında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları, kardeşim diye hitap ettikleri arkadaşları ve dönem öğretmenleriyle okul günlerini özlemle yad ettiler.

Sıcak kucaklaşmaların yaşandığı, çay sohbetleriyle geç saatlere kadar devam eden iftar gecesinde bol bol hatıra fotoğrafları çektiren mezunlar, 19 yıldır geleneksel iftar programını başarıyla yerine getiren mezun arkadaşlarına ve bu geceye büyük katkı sunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e çok teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın