GÜNDEMGÜNCEL

Arifiye Belediyesi Yeni Hizmet binasında İlk meclis toplantısını gerçekleştirdi

 Arifiye Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Arifiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu başkanlığında gerçekleşti.

Yeni Belediye Hizmet Binasında yapılan ilk meclis toplantısı Meclis Üyesi Veysel Ünlü’nün yapmış olduğu dua ile başladı.

Başkan Karakullukçu yaptığı açılış konuşmasında; “ Mart ayı olağan meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni hizmet binamızda ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz.  52 senedir hizmet verdiğimiz belediye binamız artık ihtiyaçları karşılamıyordu. Öncelikli projelerimiz arasında yer alan hizmet binamızı tamamlayarak hizmete sokmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu binanın yapılmasında emeği geçen herkese, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  bu yerin kazandırılmasında desteğini esirgemeyen AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan Atabek ve emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum.  Yeni Belediye Hizmet binamızın; vatana, millete ve Arifiyeli tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Burada nice hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz inşallah.”

“Tüm Arifiyeli Hemşehrilerimize Teşekkür Ediyorum.”

“6 Şubat tarihinde 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinde, depremin ilk gününden itibaren Arifiye Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. İlk günden itibaren belediyemizden 8 kişilik ekibin yanında bir ekskavatör, bir tır ve bir adet çöp arabasını afet bölgelerine göndererek çalışmalarda aktif rol aldık.  Oradaki çalışmalarımız haricinde bizlerde burada Belediyemiz, Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve tüm Arifiyeli hemşehrilerimiz ile birlikte seferberlik ilan ederek, afet bölgelerindeki ihtiyaçları karşılamaya çalıştık.  6 tır dolusu yardım malzemesi AFAD aracılığıyla gönderdik. Bu anlamda yardımsever tüm Arifiyeli hemşehrilerimize çok çok teşekkür ediyorum.  Aynı zamanda Deprem bölgelerinden gelen 2 bin kişilik grubu İlçemizdeki KYK yurdunda en güzel şekilde misafir ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. Allah’ım bizlere bu millete bir daha böyle bir afet yaşatmasın inşallah. ”dedi.

Gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Feridun Adıyaman yeni hizmet binasının hayırlı olmasını, 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Meclis Üyesi Adıyaman İlçemizin deprem ile ilgili hazırlıklarını sorarken, Kışlaçay Mahallesinin taleplerini ve Et ve Balık kurumunun ilçemize getirilmesiyle ilgili bilgi talep etti.

Meclis’te 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Meclis toplantısının ardından Başkan Karakullukçu Meclis Üyelerine belediye hizmet binasını gezdirmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın