GÜNDEM

Alemdar: Tüm Dünya’nın Gözü Türkiye’de

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Tunatan Tesislerinde Dostlar Grubu adına Davut Terzioğlu, Ali Bektaş, Tahsin Çuhadar, Sultan Süleyman Azaklı ve Recep Hacıeyüpoğlu’nun düzenlediği “Dünyadan Bakınca Türkiye Nasıl Görünüyor” kahvaltı programına katıldı.

Vesayetçi Sisteme İzin Vermeyeceğiz

Başkan Alemdar, milletvekilleri, meclis üyeleri, iş insanları, AK Parti kurulduğu günden beri görev almış tüm davetlilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Türkiye’de ülkenin dışa bağımlılığının yok edilmesini sağlayan yerli ve milli siyaset çizgisinin karşısında vesayetçi bir çizginin duruyor. Bu vesayetçi sistem iktidarda olsa Türkiye’de yerli ve milli otomobilin üretilemez ve pek çok gelişme de yaşanamaz. 14 Mayıs seçimlerinde bugünkü istikrarı devam ettirerek, Türkiye Yüzyılı’nda tüm dünyaya güçlü Türkiye mesajını yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile vereceğiz.” dedi.

Güçlü Ülke İçin Güçlü Siyasi İstikrar Gerekir

Programda konuşan AK Parti’de üç dönem Milletvekilliği yapan ve 2018 yılından beri Hollanda Büyükelçiliği görevine devam eden Şaban Dişli, “Türkiye çok önemli aşamalardan, çok zorlu yollardan geçti. Siyasette etkin olan ne kadar kurul varsa içerden ve dışardan her türlü mücadeleyi verdi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında ülkemiz türlü fedakarlıklar yaparak dört bir yana yardım gönderdi. Güçlü millet sayesinde güçlü ülke haline geldik. Şimdi de ülkemizi ekonomiyle vurmaya çalışıyorlar. Güçlü ülkenin sürekliliği için güçlü bir siyasi istikrar gerekir. Şu an dünyadan Türkiye nasıl görünüyor bilmem ama Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile muhteşem görüneceği kesin.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Zaferini Tüm Dünyaya İlan Edeceğiz

Partinin kuruluşundan bugüne görev alan tüm davetlilere teşekkürlerini dile getiren Milletvekili Atabek, “Son 5 yılda yaşamadığımız felaketleri yaşadık, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan olmasaydı biz bunları atlatamazdık. Hiç merak etmeyin, göreceksiniz. 14 Mayıs’tan sonra etrafımızdaki ülkelerin her biri, tane tane Türkiye’nin etrafında dizileceklerdir. İçinde huzursuzluk olan, olmayan herkes Türkiye’yle beraber, evet ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen anlayışın etrafında saf duracaklardır.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın