GÜNDEMGÜNCEL

Adapazarlı Yemek ustaları da Deprem Bölgesinde

Türkiye’de milyonlar tek yürek deprem bölgesine yardıma koşarken, depremin acısını en iyi bilenlerden Adapazarlı yemek ustaları Birol Argıncıklıgil ve Turgay Akgün kendi imkanlarıyla Kahramanmaraş’a giderek depremzedelere sıcak yemek veriyor.

Budaklar Mahallesinde yaşayan toplu cemiyetlerin aranılan isimlerinden BSA organizasyon sahibi Birol Argıncıklıgil ile Abalı Mahallesinden dönerci ustası Turgay Akgün malzemelerini araçlarına yükleyerek deprem bölgesinde en çok ihtiyaç duyulan sıcak yemek üretimine başladılar.

Depremin merkezi Kahramanmaraş’ta valilik izinleriyle kendilerine gösterilen alanlarda Birol Argıncıklıgil Usta yanında götürdüğü tencerelerinde sıcak çorba, yemek ve pilav pişirirken, Akyazı ve Karasu’da iki işyeri bulunan Turgay Akgün Usta da döner tezgahını kurarak depremzedelere ve bölgede bir can daha kurtarabilmek için fedakarca görev yapan personellerin yiyecek ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamaya gayret ediyorlar.

Deprem bölgesindeki yaraları sarmak için milletimizin imkanları ölçüsünde tek vücut olduğu bu zor günlerde depremin altıncı gününde bile mucize kurtarışlara tanık olurken, bu birlikteliğe katkı veren herkese milletçe şükranlarımızı sunuyoruz.

Bir cevap yazın